יום שלישי, 27 באפריל 2010

מעבר לקו 2 - 31

10 תגובות:

shlomi אמר/ה...

במאה שערים כבר בונים בובת ספוג של צ'ארטר לכבוד החג הקרב ובא...

חננאל תורגמן אמר/ה...

וואוו שי,אחד הסטריפים הטובים ביותר מאד אהבתי,והחרדי שהוא שואל עליו נראה קצת ספרדי...וזה עושה את ממש יפה!

Unknown אמר/ה...

שלומי-אם החרדים יראו בכלל את הקומיקס...

שי,מי זה הקומקסאי שצ'ארטר מדבר איתו? (כי את אורי ואת שארל זיהיתי...)

שי צ'רקה Shay Charka אמר/ה...

זה סטפאן היואה שהפך את "הזמן האבוד" של פרוסט לקומיקס, וליד אורי - דורית דליות

Unknown אמר/ה...

משום מה, לדעתי אני מאמין שעשיתי שינוי לטובה, ולבסוף גם אני נראה כך בשבתות וחגים...

שי, עם כל השנינות שמאחורי הסטריפ (שנתפסים להרגלים ישנים), ומבלי להוריד מהמליצה שבסטריפ, אבקש להוסיף להשכלה כללית (שלא בטוח שהחרדים יודעים זאת בעצמם).

האימוץ של הלבוש האירופאי היא לא הסיבה היחידה ללבוש בסגנון זה, פשוט אלה הבגדים שהיו מצויים באותה תקופה, ועד היום לא שינו זאת.
אך הבסיס של לבוש ארוך (יושר) וכובע מעוגל (עיגולים), מגיע מכיוון הקבלה, וגם הצבע השחור יש לו סיבה, ע"פ הקבלה צריך הלבוש להיות דוקא לבן, אלא, ע"מ שלא להגיע ליהירות בזמן שבית המקדש חרב, הונהג לבוש שחור ע"ג הלבן (בהרבה חסידויות הולכים לא רק עם חולצה לבנה אלא גם עם מכנס תחתון ארוך לבן שעובר את הברך - מעין "גטקס", מתחת למכנס השחור.

שי צ'רקה Shay Charka אמר/ה...

תודה אדם על המידע, השכלת אותי. שים לב שעיקר הביקורת מופנית להתנגדות הגורפת לשינויים, כך שאין כאן ביקורת על מי שעושה שינוי גדול ומתחיל להלבש כך אלא כלפי מי שמתלבש כך רק בגלל החרדה מפני השינוי.

חננאל תורגמן אמר/ה...

אדם שים לב שהמנהג הזה כבר התחיל בתקופת הגמ'(לבישת ביגוד שחור כזכר לחורבן) ומי שהחמיר על עצמו יתר על המידה היה צריך לעבור 'חקירת שב"כ' אצל 'ראש הגולה' אם הוא ראוי לכך[ב"ק נט: (לא שאני בקי פשוט למדנו את זה השנה...)]

לירז אמר/ה...

יפה יפה, אבל איך תתרגם את הקומיקס הזה לאנגלית? :)

Unknown אמר/ה...

שי, אכן יש חרדה גדולה מפני שינוי במסגרות מסויימות, רק אתמול הפנתי אדם חרדי לספר "מי הזיז את הגבינה שלי", כדי שיבין על מה עושה חרדה כזו.

חננאל, אכן זה התחיל מתקופת התלמוד, אך היום זה אינו נחשב יהירות, אך באמת צריך "לתת דוגמא" כשמתלבשים כך, שהרי זה בכל זאת אמור להצביע על ערכים/מידות מסויימים/ות, וזה לא תמיד כך לצערי...

חננאל תורגמן אמר/ה...

צודק,כמו שיש את האלה שבלי כיפה שמתנהגים יותר טוב מכאלה שעם כיפה, לצערנו...