יום שני, 6 ביולי 2009

הקומיקס האבודעשיתי סדר באחת המגרות ומצאתי קומיקס שציירתי לפני יותר מחמש שנים, הטקסט שבו הוא ציטוט מהתנ"ך, מלכים ב' מהפרקים האהובים עלי.14 תגובות:

Idan אמר/ה...

אני מוכרח לציין שזו פעם ראשונה שנתקלתי בקומיקס שלך ללא צבע, ונהנתי מאיכות האינקינג הגבוהה מאד. כנראה שהמחסור בצבע רק מבליט את זה.
אם אפשר לשאול, האם זה צוייר על דפי נייר או בעזרת מחשב?
מבחינת התוכן, הצלחת בפריים האחרון להראות את התגשמות הנבואה מבלי להכניס יותר מידי "דם" לפריים - רואים את הידיים והרגליים כפי שנובא, והכלב מציץ ברקע... יפה!

שי צ'רקה Shay Charka אמר/ה...

צוייר בציפורן ודיו על נייר.
תודה

Unknown אמר/ה...

שלום שי,זה אני-דבימון (נפגשתי איתך במוזיאון הקומיקס והקריקטורה בשבוע הספר,כשחתמת לי שם (אני הייתי הראשון...) ולגבי הקומיקס- אוטומטית כשראיתי אותו נזכרתי בתעלומה ""איפה הילד?" ביהוצפן,ובאמת הדמויות יחסית זהות (יהוא והעוזר שלו,אחזיה המלך....)ובאמת פרק או שניים אחרי הקומיקס הנוכחי מופיע בתנ"ך את העלילה של "איפה הילד?" חוץ מזה קומיקס יפה מאוד, וראים שהוא צויר בעט ציפורן כמו בתגובה שכתבת ל-yours truly, וכשהייתי אצלך בבית לפני שלוש שנים כשהסברת לי על סוגים שונים של כלי ציור והראת לי את הציפורן-ישר זיהיתי שהשתמשת בזה פה, וזה הסביר לי במקצת את הניגודיות שיש טיפה בסגנון ציור של הקומיקס הזה-לזה שביהוצפן,כי את יהוצפן ציירת בעט רגיל עם תוספת של עט מכחול (שגם פה נעזרת בו) נכון?
ועוד משהו שרציתי להוסיף לך-בקומיקס הזה התייחסת ממש לפשט הפסוקים,למרות שלפעמים אתה רומז בקומיקסים שלך לדברים קצת אחרים (עץ החיים ועץ הדעת בלעזאזל עם בבא,הרקולס ברקע בפריים של שיסוע הגדי בנגיד שבבא בתנ"ך ,והקרניים של הצבי במסע הציד של בבא שנראות כמו ארץ ישראל, ועוד...)אז היית יכול להוסיף עוד איזה כמה דברים שלא כתובים בפשט-(מצריך עיון קטן במפרשים...) אבל באמת קומיקס יפה מאוד שמתבלט בעוד מאחת התכונות שלך כשאתה עושה קומיקס מקראי: למרות שהציטוט מופיע למעלה אתה מצליח לשלב עם זה דיאולוג יפה של קומיקס שלא פוגם בטקסט המקורי!

שי צ'רקה Shay Charka אמר/ה...

שלום דבימון,
את יהוצפן ציירתי אחרי הקומיקס הנ"ל ואכן יהוא וחברו בעשה צוירו באופן זהה בשניהם, צדקת גם לגבי המכחול אבל טעית לגבי הטכניקה ביהוצפן, גם הוא צוייר בציפורן.

Unknown אמר/ה...

שי,"בעשה" זה לא עם א'? (בעשא)

שי צ'רקה Shay Charka אמר/ה...

אתה צודק, ובכלל טעיתי כי מדובר בבידקר שלישו של יהוא ולא בבעשא.

DMTsurel אמר/ה...

חסרה לי התמונה בין שלוש לארבע, שבה הורג יהוא את אחזיה ויורם. בניית המתח בשלושת העמודים הראשונים מתפספסת אם לא מממשים את סיום הסצנה ומדלגים הישר לאיזבל.

אבל קומיקס מעולה! תודה.

meir sasson אמר/ה...

דווקא מה שאהבתי בקומיקס הזה הוא הפשטות. בלי פרשנויות. בלי טקסטים נוספים. נטו.

מדהים.

ומעל הכל דמותה של איזבל...

ori אמר/ה...

שי,
בקשר לרמיזות שדבימון הזכיר יש לי שתי שאלות:
1. האם זה בכל הספרים?
2. במסע הצייד של בבא יש בים הרוח דג שדומה לעז. מה המשמעות שלו?

שי צ'רקה Shay Charka אמר/ה...

תודה למירון.

לאורי:
1.בכל הספרים מופיעות רמיזות אבל לא באותה צורה ובאותו עומס, ביהוצפן יש מעט מאוד וצריך להתייחס אליו כאל סיפור פשוט. כנ"ל לגבי מעבר לקו, שם אמרתי בפירוש כמעט כל מה שרציתי להגיד וכמעט ולא השתמשתי ברמזים. (אם אני זוכר נכון).
2. 'עז הים' מוזכר במסכת בבא בתרא בקובץ של אגדתות בנושא הים, באיזור דף עג.
מה המשמעות שלו? אני צריך לחזור לשם ולנסות להבין, במסע הציד הוא בתפקיד ניצב.

שי צ'רקה Shay Charka אמר/ה...

לDMT,
התכנון שלי היה לטפל בטקסט כולו, דילגתי על הקטע שהזכרת מתוך כוונה לחזור אליו אבל הפרוייקט נגנז וזה לא קרה.
תודה.

Unknown אמר/ה...

יפה שמצאת את זה בדיוק בשבוע שההפטרה של פרשת השבוע משיקה עם פרקים אלה.

חננאל תורגמן אמר/ה...

שי, אהבתי את פישוט התנ"ך לקומיקס ללא גריעה מהאוטנטיות במושלמת שלו.
אני חושב שאם עושים קומיקס על באמת פרקים שסתם ככה לא יוצא לפגוש אותם אז באמת זה מחבר אותך יותר לתנ"ך.
ד"א מה הסיבה לגניזתו של הקומיקס?

פיניש אמר/ה...

גם אני ממש התחברתי לקטע של תנ''ך נטו בלי פרשנויות. שי, לפי דעתי הענייה אתה צריך לעשות יותר כאלה קומיקסים- שיש מספר, במקרה הזה - לשון הפסוקים, עם שילוב של הדיאלוגים בבועות קומיקס, אני אישית הרבה יותר נהנה מקומיקסים כאלה שלך מאשר קומיקסים עלילתיים. מצטער שאני עמום ולא מדבר בשפה מקצועית. כמובן שגם בזה וגם בזה אתה תותח!תמשיך כך!